Keramika
na nádraží

v Zákolanech

O mně

Jmenuju se Lenka a s láskou vyrábím a tvořím …. hrnky, misky, vázy, čajové sety a další.

Photo 2

Jsem žákyní Václava Kuglera z dílny Keramika srdcem. Keramice jsem se začala naplno věnovat v roce 2018. Absolvovala jsem řadu kurzů ve Vaškově dílně a stále se dál učím. Kdysi dávno jsem vystudovala ekonomickou školu, pracovala všude možně od korporátu, přes neziskovku, státní správu rovnou do výcviků, meditačních retreatů, vision questu, potních chýší. Organizovala jsem několik meditační retreatů, pracovala jako produkční hlasových kurzů. A potkala jsem svého muže Tomáše, který mě pozval na čaj a díky němu to všechno začalo. Začala jsem pít čaj a úplně se zamilovala do čajové keramiky pálené dřevem, do všech těch misek, kalíšků a konviček. Moje láska se postupně rozšiřovala na krásné misky, hrnky, talíře, vlastně všechno nádobí do kuchyně a jednoho dne jsem začala snít, že tohle všechno můžu vyrobit i já. Ve svém snu jsem viděla pestré nádobí, hodně různých misek, čajové konvičky, dílnu, pec na výpal dřevem... Tak jsem se na tu cestu vydala.

Začala jsem se učit řemeslo a pěkně se zapotila. V roce 2020 jsem začala hledat prostor pro dílnu. Za podpory a ve spolupráci s paní starostkou, s naší obcí a několika dobrovolníky jsme opravili prostory v budově zákolanského nádraží a v únoru 2022 otevřeli plně vybavenou keramickou dílnu “Na nádraží”. To je teď prostor, kde tvořím a o který se starám.

Věnuju se vlastní autorské tvorbě a výuce - kurzům pro dospělé a kroužkům pro děti, částečně také výrobě na zakázku. Díky podpoře naší obce chodí do dílny děti z místní mateřské a základní školy v rámci hodin výtvarné výchovy, ty také vyučuji keramice. Dospělé učím točit na kruhu. U dětí ráda probouzím jejich vlaství vnitřní tvořivý zápal, jiskru. Oboje, velké i malé učím jak s hlínou od začátku do konce, jak začít, jak namíchat glazuru, jak se postarat o výrobky, o hlínu i o dílnu.

O mojí tvorbě a výrobě se více dočtete v dalších záložkách.

  • Kontakt: Lenka Kubínová, tel: 776 385 698
  • E-mail: keramikananadrazi@gmail.com
Obec Zákolany